Nové vinařství

x
Sledujte nás
CZ
0

O vinařství

Přejít k obsahu
Vinařství

Vinařství

Naše vinařství bylo založeno v roce 2005 a hospodaří na více jak 100 ha vinic v Mikulovské podoblasti, v blízkosti Pálavských vrchů. Cílíme na zákazníky s vysokými nároky na design a kvalitu vína vyrobeného z výhradně moravských hroznů. Od počátku používáme moderní šroubové a skleněné uzávěry. Vína sbírají pravidelně ocenění na domácích i prestižních zahraničních soutěžích.

Naše vinice

Naše vinice

Základem kvality našich vín, je práce s vinnou révou ve vinici. Požadované jakosti vína se snažíme docílit již od řezu révy a následným zacházením s keřem. K tomu využíváme šikovnosti lidských rukou a také nejmodernější techniky. Dle stylu přístupu ke keři dělíme úrodu do třech úrovní. A to základní, přívlastková a selektivní. Základní surovina je použita na výrobu řad Village, jež jsou vína lehká, šťavnatá a nekomplikovaná. Další fáze sklizně po základní surovině – přívlastková, se využívá k výrobě řad Cépage a Cuvée. Vína v této řadě jsou odrůdově typická a v chuti vyrovnaná. Optimálně vyzrálá surovina je duší pro nejvyšší výrobkovou řadu Petangue. Charakter těmto vínům dodává terroir vinice, odkud pochází.

V současné době hospodaříme na vinicích v obcích Drnholec - trať Šibeniční vrch a Slunečný vrch, v obci Nový Přerov - trať Langewarte a v obci Klentnice – trať Bavorsko a Pod lomem. V roce 2017 připravujeme výsadbu v obci Drnholec – trať U Křížku a Výsluní, Březí – trať Ořechová hora a Mikulov – trať Za cihelnou.

Nové vinařství tvoří

Vilma Ligasová

Vilma Ligasová

asistentka obchodního oddělení

Tomáš Šrom

Tomáš Šrom

manipulant ve vinařství

Ing. Petr Ptáček

Ing. Petr Ptáček

ředitel, technolog

Roman Himal

Roman Himal

sklepmistr

Eva Marušáková

Eva Marušáková

manipulant ve vinařství

Vinařství (degustace, prodej)

Navštivte nás na adrese:

Výsluní 613, 691 83
Drnholec

Otevírací doba:

Pondělí - Pátek: 8:00 - 15:30
Sobota:               zavřeno 
Neděle:               zavřeno

Ukázat na mapě

Sídlo společnosti: Nové Vinařství, a. s., Zarybník 516, 594 42 Měřín

Sociální média

Prohlašuji, že jsem starší 18 let.

Ne Ano